Założyć czy kupić? - własna spółka szybko i wygodnie

W teorii brzmi bardzo prosto – sporządzić umowę u notariusza oraz złożyć wypełniony wniosek w odpowiednim wydziale gospodarczym Krajowego Rejestru Sądowego i po krótkim oczekiwaniu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest zarejestrowana, a właściciel może prowadzić działalność. Niestety często taki przebieg zdarzeń jest niemożliwy, przez co coraz szersza grupa osób decyduje się na zakup już gotowej spółki. Która opcja jest bardziej opłacalna?

Zakładanie spółek

Długi czas oczekiwania podczas rejestracji

W Polsce możliwości zakładania spółek są dwie. Interesanci mogą skorzystać ze wspomnianej wcześniej drogi tradycyjnej lub zdecydować się na złożenie wniosku elektronicznego. W pierwszym przypadku bardzo dużym ograniczeniem dla przedsiębiorcy jest czas – rozpatrywanie wniosków złożonych w sądzie trwa od tygodnia do nawet kilku miesięcy, co w wielu przypadkach jest bardzo niekorzystne. Kontrahenci czy przyznane środki unijne to nierzadko ograniczone w czasie propozycje, przez co przedsiębiorca nie zawsze może czekać. Rejestracja spółek przez internet ma inną wadę – formularz daje dosyć ograniczone możliwości, szczególnie w kwestii umów, przez co wielu interesariuszy nie może skorzystać właśnie z tego rozwiązania. Co w sytuacji, kiedy brakuje czasu na zakładanie spółki? W takim przypadku można zdecydować się na zakup już gotowej działalności.

Gotowe spółki na sprzedaż – warto korzystać z tej możliwości?

Skoro zakładanie spółek wymaga tak dużo czasu, wiele osób chętnie szuka zgodnych z prawem alternatyw. Jedną z nich jest możliwość zakupienia już gotowego przedsiębiorstwa będącego w określonej formie prawnej. Ma to bardzo wiele zalet – przede wszystkim ograniczenie do minimum formalności. To firma oferująca sprzedaż gotowych spółek umawia termin u notariusza i zajmuje się przygotowaniem stosownych dokumentów. Dzięki temu cały proces trwa bardzo krótko, a działalność można rozpocząć zaledwie dzień lub dwa po finalizacji całego procesu. Co ważne, zakup spółki już zarejestrowanej często bywa tańszy niż jej założenie od podstaw.

Założyć czy kupić? Osoby dysponujące dużą ilością czasu oraz niemające problemów z interpretacją i wdrożeniem wymagań prawnych, z pewnością poradzą sobie z założeniem spółki. Kiedy komuś zależy na szybkim uruchomieniu działalności, wtedy warto poznać ofertę związaną z zakupem już gotowego przedsiębiorstwa. Pozwoli to na oszczędzenie czasu, pieniędzy oraz ograniczenie wielu stresów. To także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają wiedzy na temat zawiłych procedur urzędowych związanych np. ze złożeniem wniosku w Krajowym Rejestrze Sądowym.

baner z tekstem

Zadzwoń i umów się z nami 609-678-468

Dane kontaktowe

tel 609 678 468

tel (61) 415 27 34


Delta Smart Solution Krzysztof Berdychowski

ul. Wierzbięcice 44A/43B

61-568 Poznań

woj. Wielkopolskie


ul. Świętokrzyska 30 lok. 63,

00-116 Warszawa

woj. Mazowieckie

tel. 22 100 47 38

NIP 778-143-41-96


biuro@sprzedazspolekzoo.pl